Nasza wizja

Fotomiasto.pl jest w tej chwili pomysłem na serwis który ma łączyć cechy serwisów wspierających twórców internetowych oraz banków zdjęć. Serwis docelowo ma być bankiem zdjęć który będzie lubiany przez fotografów. Wiemy że obecne banki zdjęć są bezdusznymi machinami nastawionymi na hurtową sprzedaż za niewielkie pieniądze. Chcemy zrobić coś innego.

Chcemy stworzyć miejsce, które będzie łączyło lokalnych fotografów z ich społecznościami. Sprzedaż samych zdjęć, choć będzie fundamentem działalności, ma być tylko jedną z zalet posiadania tam konta przez fotografa.

Zdjęcia które znajdą się w serwisie będą wyselekcjonowane pod kątem jakości i unikalności i dodane do specjalnych kategorii. Zakładamy że wybór ma być nieduży, tak by nie przytłoczyć osoby szukającej zdjęcia. Serwis ma być tym miejscem gdzie "znajdę dobre zdjęcie w kilka minut".

Zakładamy, że nie każdy kupi wystawione zdjęcia. W internecie jest wiele możliwości pobrania zdjęć za darmo, nie chcemy z tym walczyć. Każdy będzie mógł pobrać nasze zdjęcia w rozmiarach które będą publicznie dostępne (tzn. max 960px szerokości). Technicznie i prawnie walka z tym nie ma żadnego sensu.

Nasz klient to osoba prywatna która chce wesprzeć artystę lub potrzebuje zdjęcia dużych rozmiarów do celów takich jak tapeta na pulpit lub wydruk plakatu.

Innym klientem jest lokalna firma która potrzebuje licencji komercyjnej do wykorzystania np. do wydruku ulotek, folderu reklamowego lub innego rodzaju działań komercyjnych.

Nie będziemy w żaden sposób ograniczali kontaktu z artystą. Chcemy być miejscem które łączy. Chcemy być miejscem dzięki któremu najlepsi lokalni fotografowie zdobędą zlecenia na zdjęcia robione na zamówienie. Sprzedaż zdjęć będzie środkiem, nie - celem.